پروژه نگین

     

مقدمه:  

سيتي سنتراراک یا پروژه نگین مرکزی، مجموعه اي است شامل كليه امكانات رفاهي ، تجاري و خدماتي . اين مكان محل مناسبي براي شهروندان و مسافرین شهر اراک خواهد بود ،مفهوم مركز تجارت جهاني مفهومي است فراتر از يك ساختمان ، يك حركت يا يك سازمان است. بعبارتي ديگر مركز تجاری نگین كليه خدمات مربوط به تجارت را در زير يك سقف جمع آوري مينمايد . اين خدمات شامل اطلاعات تجاري ، ارتباطات ، بنگاه های تجاری و اقتصادی، برنامه هاي آموزشي تجاري ، سازماندهي هيات هاي تجاري و امكانات نمايشگاهي و عرضه كالا ميباشد . مركز تجاری در هر شهري بعنوان محلی است كه خدمات موجود بخش خصوصي و دولتي در امر تجارت را تكميل و حمايت ميكند .پروژه سیتی سنتر مرکزی که پروژه نگین مرکزی نام گرفته است از سه ساختمان با تعداد طبقات 28،33 و 23 تشکیل شده است که مختص فضاهای تجاری،اداری – آموزشی و هتل 5 ستاره می باشد که امکانات یک هتل 7 ستاره را دارا می باشد.

اهداف و مشخصات پروژه:

1-طراحی یک مرکزشهری در مبدا ن شهر اراک با کاربری های نیاز سنجی شده شهر اراک

2-زمین طرح به مساحت 5/8 هکتار در مرکز شهر اراک

3-ایجاد یک مجتمع تجاری به جهت کم کردن تراکم جمعیت از بازار قدیم اراک

4-خارج کردن بازار از تک قطبی بودن و ایجاد یک قطب تجاری جدید در شهر

5-حل بخشی از معضل ترافیکی و پارکینگ مورد نیاز شهر

6-ایجاد یک محلذد تجمع و تفریح برای مردم شهر و تامین کلیه نیازهای شهروندان

مزایا:

1-كيفيت اراضي از نظر مقاومت خاك و پتانسيل سرسبز شدن

2-قابليت‌هاي فراوان اراک از جمله توانمندي‌هاي بالفعل به عنوان يكي از از قطب هاي صنعت، معدن، كشاورزي و هنر كشور و سوابق غني تاريخي و شهرت خاص جهاني استان و شرايط بالقوه اراک در پذيرش توريست وجهانگردان خارجي داراي اهميت ويژه است.

3-وسعت زمين به  بیش از(5/8هكتار) می رسد : که امكان هرگونه فعاليت و توسعه آتي را خواهد داد.همچنین واقع شدن در ورودی شهر و عدم تاثير بر روي بار ترافيكي شهري با توجه به حجم ترافيكي قابل ملاحظه ضمن اينكه معضلات عديده اي براي ترافيك شهري و بازديدكنندگان را ندارد امكان برنامه‌ريزي دقيق جهت توزيع مناسب ترافيك را در اتوبانهای مجاور به كارشناسان در امر حمل و نقل و ترافيك مي دهد.

روش های تامین مالی:

روش تامین مالی پروژه از محل حقوق صاحبان سهام تامین می شود که این حقوق صاحبان به نسبت 30% شهرداری و 70% سرمایه گذار خواهد بود. 

با اعتباری بالغ بر 2500 میلیارد ریال

تمامی حقوق این سایت برای شهرداری اراک محفوظ است    شرایط استفاده    قوانین