استحصال انرژی

    

پروژه:

استحصال انرژی های جدید

امروزه حفظ منابع طبیعی، محیط زیست و بهینه سازی مصرف انرژی جزء اولویت های مدیریت کلان هر کشوری می باشد . از سوی دیگر بشر، به دلیل روبه اتمام بودن منابع انرژی فعلی (سوخت های فسیلی) به دنبال جایگزینی مناسب، پایدار و مقرون به صرفه برای آن است. استفاده از پسماند به عنوان یک منبع تولید انرژی می تواند راهگشا باشد و جدای تامین بخشی از انرژی مورد نیاز به کاهش مشکلات بهداشتی و زیست محیطی ناشی از تولید پسماند کمک نماید.

امروزه حفظ منابع طبیعی به یکی از مهمترین دغدغه های بشر تبدیل گردیده است . در این راستا مصرف رو به رشد انرژی یکی از چالش های مهم روبروی بشر است؛ چراکه از یک سو مصرف بی رویه انواع منابع انرژی رایج حاصل از سوختهای فسیلی این ذخیره خدا دادی را در معرض نابودی قرار داده و از سوی دیگر آلودگی ناشی از مصرف این منابع تهدیدی برای محیط زیست می باشد.لذا بشر با نگاهی جدید به محیط اطراف خود در پی منابع جدید انرژی است، تا با بر طرف نمودن نیاز خود در حفظ محیط زیست نیز کوشا باشد. یکی از منابع جدید انرژی، تولید انرژی از پسماند می باشد، این روش تولید انرژی از دو جنبه حائز اهمیت است؛ اول، با استحصال انرژی از پسماند بخشی از انرژی مورد نیاز بشر تامین می شود و دوم مشکلات بهداشتی و زیست محیطی ناشی از مدیریت نادرست پسماند کاهش می یابد. همچنین به حفظ منابع طبیعی کمک می شود.در حال حاضر فن آوری ها و روشهای مختلفی برای پردازش، تصفیه و دفع پسماندهای شهری مطرح میباشد .در برخی از این فن آوری ها تولید انرژی اولویت اول را دارد و برخی دیگر امحاء پسماند در اولویت می باشد.

 

اهداف:

 

1- استفاده بهینه از انرژی های تجدی پذیر

2- بالا رفتن سرانه استفاده از انرژی های طبیعی

3- کاهش هزینه های مربوط به انرژی های برگشت ناپذیر

4-جلوگیری ازکاهش رو به زوال منابع سوخت فسیلی و عواقب و مشکلات زیست محیطی

5-جلوگیری از مصرف اسراف گونه منابع فسیلی دراستان

 

مزایا :

1- اتکا به منابع انرژی زیرزمینی رو به زوال

2- سرمایه گذاری برای توسعه بهره برداری از انرژی های تجدیدپذیر

3-وجود مکانیسم عملیاتی و پروژه‌ای مناسب در سطح استان‌

4-یادآوری وظیفه نسل حاضر نسبت به نسل های آینده جهت استفاده بهینه از منابع انرژی و استحصال انرژی های تجدید پذیر

مشخصات پروژه:

 

عنوان پروژه:استحصال انژی های جدید

مدل مالی: جذب سرمایه گذار بخشئ خصوصی

کارفرما:شهرداری اراک

روش های تامین مالی پروژه:

روش های تامین مالی پروژه از محل حقوق صاحبان سهام تامین می شود که این حقوق صاحبان سهام به نسبت 30% شهرداری و 70% سرمایه گذار خواهد بود.

 

با اعتباری بالغ بر:50 میلیارد ریال

تمامی حقوق این سایت برای شهرداری اراک محفوظ است    شرایط استفاده    قوانین